ترکیه در یک نگاه

۸۰

آشنایی با کشور ترکیه – اگر قصد آشنایی با این کشور یا سفر به آن را دارید، بخوانید

در این مطلب، به معرفی کشور ترکیه، وضعیت آب و هوایی آن، زبان و دین مردمانش، شرایط جوی و فرهنگی آن و مطالب جالب دیگر می‌پردازیم. اگر قصد دارید با کشور ترکیهبیشتر آشنا شوید، یا به آنجا سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید.

آشنایی اولیه با کشور ترکیه، زبان و دین

ترکیه کشوری در غرب آسیاست که البته قسمت کوچکی از آن نیز در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. در این کشور دموکراتیک، که جمعیتی در حدود ۸۰ میلیون نفر دارد، فرهنگ‌های متنوعی وجود دارد. ترکیه، سرزمینی با دشت های گسترده و رشته‌کوه های عظیم، دره های حاصلخیز، سواحل و استراحتگاه های ساحلی، شهرهای مدرن و روستاهای ساده است. شورش ها و تهاجم های گسترده به این کشور و همچنین مهاجرت فراوان به آن، باعث ایجاد فرهنگ های مختلف در ترکیه شده است. مناطق تاریخی و شگفتی های معماری قدیمی در ترکیه به وفور یافت می‌شود. استانبول، به عنوان شهر اصلیِ ترکیه، برای صدها سال مجموعه‌ای از مناطق فرهنگیِ مختلف، اعم از کلیساهای بیزانس و مساجد و قصرهای عثمانی را در خود جمع کرده است که درون آن ها، هنوز کافه، بازار، حمام عمومی و کلوپ های شبانه فعال است. البته استانبول، فقط یک تکه‌ی کوچک از پازل بزرگ ترکیه است. کسانی که می‌خواهند وقت خود را در روزهای آفتابی کنار سواحل سپری کنند، شهرهای بدروم، مرمریس و ازمیر مکان‌های مناسبی هستند.

زبان رسمی مردم این کشور، ترکی است که زبانِ اولِ حدود ۸۶% از جمعیت ترکیه می‌باشد. حدود ۱۲% از مردم نیز به یکی از گویش‌های کُردی به عنوان زبان مادری صحبت می‌کنند. زبان عده‌ی کمی نیز عربی و زازا می‌باشد و البته زبان‌های دیگری نیز در بین جمعیت کوچکی از این کشور به عنوان زبان مادری صحبت می‌شود.

مجله اینترنتی گردشگری نخل آبی

ورود به بخش تورهای با هم گشت کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.