وان

“وان” شهری زیبا از کشور ترکیه ست که در ساحل شرقی دریاچه وان قرار داره. این شهر با قدمت تاریخی که داره، مورد توجه کسائیه که به طبیعت و تاریخ و البته گربه علاقه دارن! عمده شهرت جهانی این شهر بدلیل وجود گربه های سفید پشمالویی با یه چشم آبی و یه چشم زرد رنگه که به گربه وان مشهورن. این شهر زیبای تاریخی ، از شمال وغرب به دریاچه وان، از شرق به کوههای مرتفع سیاه کوه و ارک و از جنوب به کوه آرتوس چسبیده. وان از جمله شهر های کورد نشین و تاریخی ترکیه هست که کتیبه ی خشایار شاه بزرگ در این شهر میباشد.

گردشگری وان

 

وان ترکیه به عنوان یکی از شهرهای توریستی و مطرح در دنیا به شمار میاد که انواع جاذبه های طبیعی و تاریخی رو در خودش جا داده که مهمترینشون شامل قلعه وان که قدمتش به ‏‏90 سال قبل از میلاد میرسه، دریاچه وان که بزرگترین دریاچه ترکیه و دومین دریاچه بزرگ در خاورمیانه ست، کلیسای آختامار و خانه گربه های وان میشن که دیدنشون رو نباید از دست داد

هتل ها و اقامتگاه های وان

مهمترین اصل برای انتخاب هتل ، موقعیت اونه که هرچی به مرکز شهر نزدیک تر باشه، بهتره. حتی اگه هتل های مرکز شهر قیمتی گرونتر از هتل های مشابه داشته باشن اما با دلیلی ساده قانع خواهید شد که بهترین راه اقامت در مرکز شهره و اون صرفه جویی در زمان و کرایه تاکسی هست. از بهترین هتل های مرکز شهر میشه رو هتل الیت ورلد وان و هتل بیوک یورارتو نام برد اما اگه دوست دارین از هر شلوغی به دور باشین، هتل ریسکیتانتخاب فوق العاده ایه.

خوراکی های وان

 

یکی از جاذبه های کشور ترکیه، غذاهای لذیذ اونه که باعث شده رستوران خوب در اون زیاد باشه. خوشمزه ترین غذاهایی که می تونین در سفر به وان نوش جان کنین، شامل کباب مولانا ، کباب آدانا ، اسکندر کبابی ، پاتلیجان کبابی ، لاه معجون ، پیده ، کوفته ‏، چوپ شیش و دونر میشن که می تونین اونا رو توی رستوران خلیل ابراهیم سوفراسی و رستوران کروانسارای تست کنین، اما بطور کلی شهرت وان به خاطر صبحانه هاشه که خیلی مفصل و وسوسه انگیزه که رستوران باک هله باک یوسف کوناک یکی از رستوران هاییه که می تونین این صبحانه خوشمزه رو در اون نوش جان کنین.